Am primit confirmarea însă banii nu au ajuns în cont

Alexandra C.
Alexandra C.
  • Actualizat

În funcție de banca destinatarului tău, este posibil ca procesarea plății să dureze câteva ore.

 

Ce înseamnă asta?

În unele cazuri, asta înseamnă că există o diferență între ora la care ai primit o notificare din partea noastră că banii tăi au fost trimiși și ora la care destinatarul chiar vede plata în contul său bancar.

 

Nu trebuie să te îngrijorezi dacă vezi că se întâmplă acest lucru. Dacă toate detaliile destinatarului tău sunt corecte, banca sa va procesa curând plata în contul său.

 

Dacă banii nu sunt procesați nici după 24 de ore din momentul în care noi am trimis banii, te rugăm să iei legătura cu echipa noastră de Asistență pentru Clienți. Sunt aici să te ajute de luni până vineri, de la 7:00 AM la 16:00 PM BST.

 

Ți-am trimis banii, dar detaliile destinatarului tău sunt incorecte?

Uneori, este foarte simplu să faci o greșeală, de aceea este foarte important să verifici detaliile destinatarului tău înainte de a confirma plata. Cu toate acestea, dacă ai plătit deja, iar noi am trimis banii destinatarului tău, te rugăm să iei legătura cu echipa noastră de Asistență pentru Clienți. Ei vor verifica situația asta pentru tine.